3.PsB na Oddělení nukleární medicíny

Studentky a studenti třídy 3.PsB navštívili pracoviště nukleární medicíny kyjovské nemocnice.

Návštěvě předcházela přednáška prim. MUDr. Jaromíra Bernátka o jednotlivých vyšetřovacích metodách, které nám představil v obsáhlé prezentaci v hodinách ošetřovatelství. Přímo na oddělení nás Mgr. Igor Tichý seznámil s přípravou a způsoby aplikace radiofarmak, mohli jsme si prohlédnout oddělení, které poskytuje služby pro spádovou oblast cca 350 000 obyvatel. Vedle kyjovské nemocnice je využívají i lůžková zařízení a ambulance okresů Hodonín, Břeclav a Kroměříž. Mezi nejčastěji prováděná vyšetření patří scintigrafie kostí, plic, ledvin, srdce a mozku. Ročně je provedeno přibližně 10 000 vyšetření. Za možnost exkurze moc děkujeme.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 2. 2023, 09:25, zobrazeno 518x